EPOKSİ ZEMİNLER

 

 

Epoksi zeminlerin  suya,aside ve alkali'ye  direnci fazla olduğu için bir çok alanda  zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır.İki bileşenli olarak üretilmekte olan epoksilerin bileşenlerinden biri sertleştirici olarak kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Uygulama Alanları:

Epoksi zeminler;Endüstriyel fabrika zeminlerinde,hijyenik olması açısından gıda üretim tesislerinde,soğuk hava depolarının zeminlerinde,otopark zeminlerinde,depolarda,elektrik santrallerinde,kafeterya zeminlerinde,müzelerde,medya merkezlerinde,kapalı spor salonları zeminlerinde,

hayvan kesim alanlarında,yıkama fabrika zeminleri olmak üzere daha bir çok zeminde kullanılmaktadır.

 

 

SINIFLANDIRDIĞIMIZ EPOKSİ KAPLAMALARIN KULLANILDIĞI ALANLAR

 

 

 

Self levelling ve portakal kabuğu desenli epoksi kaplamalar ; genellikle endüstriyel zeminlerde,otopark alanlarında,soğuk hava depolarında,gıda üretim tesislerinde,kafeterya zeminlerinde,spor salonlarında,müzelerde,yıkama fabrikaları zeminlerinde ile buna benzer zeminlerde kullanılmaktadır.

 

Multilayer zemin kaplamalar; genellikle  kaymanın istenmediği  otopark rampalarında,kaynar kazanların olduğu gıda üretim tesislerinin zeminlerinde,dış mekanlarda son kaplama olarak poliüretan boya kullanmak suretiyle kapı önlerinde kullanılabilmektedir.

Şeffaf epoksi kaplama; son zamanlarda özellikle mimarların tasarımlarında uyguladığı betonun doğal olarak gözükmesi açısından tercih edilen bir kaplama şeklidir.Bu kaplamanın yapılabilmesi için alt zemin betonunun mutlaka çok düzgün ve mukavemetinin yüksek olması gerekmektedir.Beton yapım esnasında pervane ve bıçağın yüzeye vurulması gerekir.

Epoksi boyalar ise zeminin yukarıda belirttiğim şekilde düzgün ve mukavemetli olması koşulu ile tabana boya olarak sürülmektedir.

3 Boyutlu epoksi zemin kaplamaları; duvar ve zemin üzerine uygulanan resim üzerine şeffaf epoksi kaplanarak oluşturulan bir kaplama sistemidir.Özellikle banyo ve girişlerde görsel olarak kullanılmaktadır.Burada dikkat edilecek husus resim ve şeffaf epoksinin yüksek kalitede olmasıdır.Epoksi mutlaka zaman içerisinde sararmayacak özel bir epoksi olmalıdır.

 

Fotoğraflar: Epoksi Uygulamaları

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————

Haberler

20.07.2015 18:09

Sorular ve Öneriler

www.epoksiuygulamalari.net hizmetleri hakkında sorunuz mu var? Lütfen bize bildirin sorularınızı en kısa sürede cevaplandıracağız. Geri bildiriminiz sayesinde servislerimizin sürekli gelişimine katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.Sorularınıza ce vap alabileceğiniz çeşitli uygulamalara...

Devamını oku

—————

20.07.2015 18:08

Web sitemize hoş geldiniz!

Web sitemizin açıldığını gururla bildirmek isteriz. En güncel gelişmeler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Son gelişmeleri görmek için kontrolleri sıkça yaptığınızdan emin olun!

Devamını oku

—————İletişim

www.epoksiuygulamalari.net

Çobançeşme Mah.Derinkuyu Sokak No:4 K:7

Yenibosna/İSTANBUL
0532 302 87 85